Młodzieżowa Rada Miasta

MRM - kadencja 2022-2024

zdjęcie MRM
13 kwietnia 2022 r. odbyła się pierwsza sesja inauguracyjna
drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Dąbrowa Górnicza

Podczas sesji nowo wybrani młodzieżowi radni przystąpili do ślubowania, a później odebrali mandaty potwierdzające bycie w radzie.
Podczas sesji wybrano prezydium w składzie:

Przewodnicząca: Aleksandra Borzęcka

Wiceprzewodniczący: Szymon Waligórski, Jacek Lewicki, Kacper Szkop

Sekretarz: Paweł Wywrot

Prezydium MRM
Już jutro 13.04.2022 r. o godzinie 10:00
na Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Miasto Dąbrowa Górnicza
odbędzie się I inauguracyjna Sesja

II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Dąbrowa Górnicza ❤️

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania transmisji na żywo:

Oficjalnie kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Dąbrowa Górnicza 2020-2022 dobiegła końca.

Za nami ostatnia wyjątkowa sesja pełna podsumowań, słów podziękowania, wzruszeń oraz wspomnień z całej minionej kadencji.
Nie jest nam łatwo podsumować jej całokształt, organizację i współpracę, bo i czasy kadencji nie były łatwe, lecz każdy z nas na pewno z niej wyniósł dość ciekawe doświadczenia.
Jesteśmy świadomi swoich sukcesów, mobilizacji, aktywności, jak i zarówno porażek, które tez miały miejsce. Najważniejsze jednak jest to, że mogliśmy na sobie polegać i mieć wspólne wsparcie przy wszystkich planowanych aktywnościach – nie tylko w grupie MRM, jak od wszystkich naszych poznanych przyjaciół, ich nieocenionej radzie i pomocnej dłoni w każdym momencie. 
Nie jesteśmy w stanie dobrać słów, jakimi moglibyśmy podziękować Państwu za zaufanie, począwszy od naszych szkolnych okręgów wyborczych, po grono niesamowitych osób, które stanęły na naszej drodze i wspólnie z nami działały.
Uczyliśmy się wszystkiego na oczach naszych odbiorców. Popełnialiśmy błędy, które podlegały dyskusjom, jednak z tego miejsca przesyłamy podziękowania za każdą uwagę, gdy szło coś nie tak. Teraz pozostajemy w refleksjach przeminiętych dwóch lat.
Gdy coś się kończy to coś innego się zaczyna – nasz czas w MRM minął i nastała pora na naszych młodszych kolegów i koleżanki – życzymy im wszystkiego dobrego a przede wszystkim powodzenia w działaniu! 🙂
Dziękujemy. Do zobaczenia.
Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowa Górnicza 2020-22

MRM kadencja 2020 -2022

Dnia 22 czerwca 2020 roku w Dąbrowie Górniczej, odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta. To wielkie wydarzenie dla całego miasta. Jesteśmy szczęśliwi, że już pełnomocnie jesteśmy radnymi. Na sesji odbyło się głosowanie na prezydium rady. Warto przypomnieć, że pierwotnie nasza sesja miała odbyć się 13 marca, jednakże COVID-19 pokrzyżował nam plany.
Przed Młodzieżową Radą Miasta wiele pracy, rozmów oraz decyzji.
Młodzieżowa Rada Miasta - sesja inauguracyjna

Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowa Górnicza jest tworzona przez grupę zaangażowanych społecznie, młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach, organizowanych w szkołach które są odpowiednikami okręgów w Radzie Miasta. Pełnią rolę reprezentacji młodzieży na i mają na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży. Młodzieżowi radni to osoby uczące się w szkołach ponadpodstawowych, lub takie które zakończyły już szkołę średnią ale zostały wybrane podczas odbywania nauki w szkole ponadgimnazjalnej. 

 

Prezydium MRM:

Radni MRM:

Działalność MRM:

list
list z logami MRM