grupa osob

29 grudzień 2021 r. spotkanie z Prezydentem

Dziś na zaproszenie Prezydenta Miasta Marcin Bazylak do Urzędu Miejskiego przybyli projektodawcy, których projekty zwyciężyły w 1 edycji. W spotkaniu wzięła również udział Pani Prezydent Bożenie Borowiec oraz Pani pełnomocnik ds. Polityki młodzieżowej i równości szans Marta Bobrowska-Juroff oraz Pani pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Magdalena Mike, a także przedstawiciele Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowa Górnicza. Podczas spotkania młodzież prowadziła otwartą dyskusję o realizacji projektów i ich największych obawach. Projektodawcy przekazali również wszystkie szczegóły dotyczące realizacji swoich projektów w Miasto Dąbrowa Górnicza. Dziękujemy za dzisiaj!😀

Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych

FIM wyniki

Uwaga! Uwaga! Przedstawiamy wyniki I edycji projektu młodzieżowego o nazwie Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i już nie możemy doczekać się realizacji waszych projektów😁 Po krótce opiszemy wam czym właściwie są poniższe inicjatywy Projekty Ogólnomiejskie: 1. "Ze Sztuką do Młodzieży"- to projekt podczas, którego grupy i koła teatralne z Miasto Dąbrowa Górnicza wezmą udział w cyklu szkoleń teatralnych a całość projektu zwieńczy parada teatralna🎭 Projekty Młodzieżowe: 1. "Karnawał po Królewsku"- to bal przygotowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie SOSW będą mogli poczuć się jak na pięknym wręcz filmowym królewskim balu❤ 2. "Akademia Młodego Aktywisty" to kilku dniowy cykl szkoleń z aktywności społecznej skierowany do młodzieży. Podczas projektu aktywiści miejscy będą zachęcać młodzież do aktywności społecznej a po zakończeniu szkoleń sami wypracują własną inicjatywę, którą zrealizują wraz z prowadzącymi😉 3. "Otulić Starość Młodością"- jak sama nazwa wskazuje projekt ma na celu zintegrowanie młodzieży z naszymi dąbrowskimi seniorami. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 przygotują cykl spotkań integracyjnych podzczas, których będą odbywały się przeróżne warsztaty😜 4. "Rozwój Szkolnego Klubu Wolontariusza- Prosto z Serca"- chyba wszyscy wiemy jak istotny szczególnie w dzisiejszych czasach jest wolontariat. Uważamy, że trzeba wspierać osoby, które chcą czynić dobro a w tym przypadku tych dobrych dusz jest blisko 80🥰 5. "Cykl Szkoleń MONTESSORI"- czyli rodzice z dziećmi na macie, pieniążki w tym wypadku będą przeznaczone na organizacje zajęć dla rodziców z dziećmi, co z pewnością wzmocni ich więzi a przy nauczą się samoobrony🥋 6. "Różowa Skrzyneczka"- czasem może zabraknąć środków higienicznych a w pobliżu nie ma pomocnej dłoni, nic prostrzego, wystarczy zamontować w szkole różową skrzyneczkę☺️ 7. "Kuchnia Pełna Niespodzianek"- uczniowie Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej już nigdy nie będą odczuwać głodu w szkole, nawet jeśli zabraknie im kanapki to w kuchni z pewnością znajdą coś dla siebie albo odgrzeją swój posiłek. Doskonale wiemy że zajęcia od 8 do 17 są wymagające, dobrze wrzucić coś na ząb w trakcie tak długiego dnia😀 🏆Jeszcze raz serdeczne gratulacje🏆

Nowy projekt Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych wychodzi naprzeciw dąbrowskiej młodzieży!

Będzie on wyznacznikiem, który znacznie wpłynie na politykę młodzieżową w naszym mieście.

Celem FIM jest promowanie aktywności wśród młodych ludzi, a także upowszechnianie idei samorządowej. To system grantowy na realizację inicjatyw proponowanych przez młodzież w wieku 13-26 lat.

FIM wyróżnia się segmentami przyznawania środków finansowych na wcześniej zweryfikowane przez komisje projekty młodzieżowe, gotowe do przystąpienia ich realizacji.

Mogą one dotyczyć placówek szkolnych, jak i mieć charakter ogólnomiejski.

  • Projekty młodzieżowe – do 5.000 zł
  • Projekty młodzieżowe ogólnomiejskie – do 20.000 zł

Kto może wziąć udział?

Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych skierowany jest do;

młodzieży, która zamieszkuje na terenie miasta i nie ukończyła 18 rż.

młodzieży, która posiada status ucznia/studenta na terenie miasta, pomiędzy 13-26 rż,

projekt złożyć można indywidualne, bądź grupowo.

Młodzież też ma głos!

Nabór trwać będzie 14 dni, a każdy złożony projekt przejdzie weryfikację formalną, przeprowadzoną przez powołany zespół ds. funduszu inicjatyw młodzieżowych i przejdzie do oceny merytorycznej przez wcześniej powołaną komisję.

Chcesz pozyskać fundusze dla swojej szkoły?

A może na Twoim osiedlu jest coś, czego Ci brak?!

W tym momencie możesz odmienić życie swojego otoczenia!

Nie rezygnuj z tej szansy i złóż swój projekt w naborze, który potrwa dwa tygodnie!

Końcowym etapem przyznania grantów jest zaprezentowanie swoich projektów w kryterium czasowym;

2 minuty, dla osoby indywidualnej składającej projekt,

3 minuty, dla grupy składającej projekt,

Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych jest pierwszym takim projektem w życiu miasta, możesz stać się częścią tego wspaniałego wydarzenia!

Swoją pomoc oferuje Wydział Oświaty, zespół ds. funduszu inicjatyw młodzieżowych oraz Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowy Górniczej.

Projekt Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych jest finansowany przez miasto Dąbrowa Górnicza.

 


Pamiętajcie również o numerach telefonów, pod którymi otrzymacie pomoc przy składaniu wniosków
 
☎️887 071 095 (Wydział Oświaty)
☎️668 573 952 (Wydział Organizacji Pozarządowych)
ulotka funduszu inicjatyw młodzieżowych
ulotka funduszu inicjatyw młodzieżowych
ulotka funduszu inicjatyw młodzieżowych
ulotka funduszu inicjatyw młodzieżowych
ulotka funduszu inicjatyw młodzieżowych
ulotka funduszu inicjatyw młodzieżowych
ulotka funduszu inicjatyw młodzieżowych
ulotka funduszu inicjatyw młodzieżowych