biurko z książkami i jabłkiem

Aktualne konkursy:

KONKURS PLASTYCZNY ,,KARTKA WALENTYNKOWA”

Przedszkole nr 1 ul. 1 Maja 6 41-300 Dąbrowa Górnicza Zaprasza dąbrowskich przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,KARTKA WALENTYNKOWA” Cele konkursu: -rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych: -wyzwolenie w dzieciach poczucia zabawy i osobistego tworzenia” -zachęcanie do aktywności twórczej i kreatywności; Regulamin konkursu: 1. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. 2. Forma pracy: A4, A5. 3. Temat pracy: Kartka walentynkowa. 4. Techniki plastyczne dowolne ( malowanie, wyklejanie, wydrapywanie, formy graficzne, techniki mieszane, itp.). 5. Podpisane prace wraz z załącznikiem (dopięta zgoda rodziców na udział dziecka w konkursie) należy dostarczyć w terminie do 9 lutego 2024 do Przedszkola nr 1 w Dąbrowie Górniczej. 6. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane w holu Przedszkola nr 1 w Dąbrowie Górniczej. 7. Spośród wszystkich prac organizatorzy wyłonią zwycięzców (zwracając szczególną uwagę na samodzielność wykonania pracy) w dwóch kategoriach wiekowych: -3, 4 latki: -5, 6 latki. 8. Jeden autor może złożyć jedną pracę plastyczną, a z każdej placówki można złożyć do 2 prac. Organizatorzy: Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Górniczej. Koordynatorzy konkursu: Paulina Ligas, Anna Senator.

dzieci pod drzewem

Konkurs literacko-plastyczny
"W świecie bajek i baśni"

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym z przeszkoli oraz szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej
do udziału w KONKURSIE LITERACKO-PLASTYCZNYM ,,W świecie bajek i baśni"
w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
dnia 19.12.2022, godz. 9.30

tablica szkolna z tekstem
uczniowie odbierający nagrody
sunset, sand, beach-7133867.jpg

,,TAJEMNICE PRZYRODY NASZEJ DĄBROWY’’

Przedszkole nr 4 w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym ,,TAJEMNICE PRZYRODY NASZEJ DĄBROWY’’. Konkurs adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli w Dąbrowie Górniczej.

logo fundacji mapa ziemi zrobiona z liści

Zostały jeszcze dwa tygodnie, by wygrać 2 tys. zł na ekoprojekt dla Twojej szkoły

Konkurs wydłużony do 25 kwietnia 2022 r. Szanowny Nauczycielu, Wychowawco, Dyrektorze, Serdecznie informujemy, że termin konkursu "Szkolny Projekt dla Klimatu" został wydłużony! Zgłoszenia przyjmować będziemy aż do 25 kwietnia 2022 r. W ramach przypomnienia „Szkolny Projekt dla klimatu”, to konkurs, w którym można zgłosić pomysł szkoły na zmiany przyczyniające się do poprawy środowiska naturalnego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na te działania, które są odpowiedzią na występujące obecnie na świecie zmiany klimatyczne. W konkursie można wygrać grant w wysokości 2 000 zł z przeznaczeniem na realizacje zaproponowanego pomysłu. Zaktualizowany regulamin konkursu dostępny jest na stronie: https://www.naszaziemia.pl/czystaziemia/ Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wymyśl swój ekologiczny projekt przeciwdziałający zmianom klimatycznym występującym na świecie, który możecie zrealizować w szkole, Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony konkursu https://www.naszaziemia.pl/czystaziemia/, Pomysł przenieś na papier, uzupełniając wszystkie miejsca w formularzu, Wydrukuj formularz, podpisz, zeskanuj, Wyślij do nas na adres: konkurs@naszaziemia.pl. W konkursie przewidziano 10 grantów. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 kwietnia 2022. Wyniki ogłosimy do 5 maja 2022! Powodzenia! W załączniku przesyłamy formularz zgłoszeniowy konkursu. Więcej informacji na stronie: https://www.naszaziemia.pl/czystaziemia/ Skorzystaj też z materiałów edukacyjnych W ramach projektu zapraszamy również do korzystania z materiałów edukacyjnych do prowadzenia lekcji poświęconych kształtowaniu ekologicznych nawyków, dzięki którym wszyscy możemy na co dzień dbać o dobro naszej planety i o środowisko. Materiały są udostępniane bezpłatnie na stronie: https://www.naszaziemia.pl/czystaziemia/ Partner projektu Procter & Gamble to globalna firma, której produkty goszczą w domach 5 miliardów ludzi na całym świecie, pomagając im w codziennych czynnościach. To jedna z największych firm z sektora FMCG na świecie m.in. środki higieny osobistej, kosmetyki i środki czystości. Firma jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio marek, są to m.in: Always®, Ariel®, Fairy®, Gillette®, Head & Shoulders®, Oral-B®, Pampers®. W Polsce firma obecna jest od 1991 roku. Przedsiębiorstwo prowadzi wiele działań promujących odpowiedzialną konsumpcję i kształtujących świadomość ekologiczną konsumentów. www.pl.pg.com Organizator: Fundacja Nasza Ziemia ul. Żurawia 6/12, 00-503 Warszawa Zarzad Fundacji Nasza Ziemia Adres korespondencyjny ul. Robotnicza 42 A, 53-608 Wrocław

balloons, fish, fishbowl-5887644.jpg

XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO dla wychowawanków świetlic szkolnych „Bosa osa czy srebre ryby- inspiracje twórczością Doroty Gellner”

Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach zaprasza dzieci uczęszczające do świetlic szkolnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Bosa osa czy srebre ryby - inspiracje twórczością Doroty Gellner ” zwanym dalej „Konkursem”. Dorota Gellner jest autorką bajek, wierszy, opowiadań, rymowanek i tekstów do piosenek- takich jak: „Krawcowe“, „Wścibscy“, „Sanatorium“, „Zuzia- lalka nieduża“, „Ogórek“, „A ja rosnę“. Bohaterkami jej utworów są dzieci, zwierzęta, rośliny, przedmioty i zjawiska przyrodnicze.